Wędkować.pl - Sklep Wędkarski
Darmowa dostawa

Wędki pickery

Jeżeli zastanawiasz się, co lepiej sprawdzi się w wodach stojących – pickery czy feedery – spieszymy z odpowiedzią. Wędki pickery przeznaczone są do łowienia mniejszych ryb na wodach stojących lub wolno płynących. Są krótszym odpowiednikiem feederów używanych do połowu w rzekach. Standardowe pickery to wędziska o długości od 2,4 metra do 3,3 metrów – w naszym sklepie znajdziesz modele o długości 2,7 metra i 3 metrów takich producentów jak Fiume, Mistrall i Mikado. Po czym poznasz, że masz do czynienia z wędką pickerem? Głównym parametrem jest ciężar wyrzutu, który w przypadku pickerów osiąga maksymalnie 60 gram.


WĘDKA FIUME PARMA PICKER 2,7 mt / 60 gr
WĘDKA FIUME PARMA PICKER 3,0 mt / 60 gr
WĘDKA FIUME X-PRESS PICKER 3,00m 60g
WĘDKA FIUME XV PICKER 270cm/60g
WĘDKA FIUME XV PICKER 300cm/60g
Wędka Mikado Tsubame Picker 270cm 40g
Wędka Mikado Tsubame Picker 300cm/40g
Wędka Mistrall SIRO PICKER 2,70M 20-45G
Wędka Mistrall SIRO PICKER 3,00M 20-45G
Wyświetlanie 1 do 15 z 15 (1 stron)

Dobre jakościowo pickery do metody drgającej szczytówki

Dzisiaj wędki dedykowane poszczególnym metodom łowienia ryb są oczywistością – pickery doskonale sprawdzają się do połowu na trudniejszym terenie, na przykład pod drzewami. Jako lżejsza odmiana feedera, wędki pickery zwykle są krótsze i mają mniejszy ciężar wyrzutowy, choć nie jest to reguła, od której nie ma wyjątków. Co więcej, konstrukcja pickerów umożliwia montaż lekkiego koszyczka zanętowego. W przypadku wątpliwości, który model zamówić, skonsultuj się z naszym zespołem – z pewnością podpowiemy najlepsze rozwiązanie. 

Czy wiesz, że nasz sklep to nie tylko wędki pickery, ale również inne elementy do skomponowania zestawu wędkarskiego? Oferujemy między innymi multiplikatory, kotwiczki wędkarskie, a także przynęty naturalne i przynęty sztuczne, które zyskały przychylność również wśród polskich wędkarzy.