Wędkować.pl - Sklep Wędkarski
Darmowa dostawa

Wędki karpiowe, karpiówki

Wędki karpiowe charakteryzuje specyficzna konstrukcja oraz długość różniąca się od tradycyjnych wędek, bo aż do około 4 metrów! Z tego względu szukając karpiówki, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej trwałość – karpie osiągają duże rozmiary i solidną wagę, dlatego nie dziwią wymagania stawiane wobec wędziska. W naszym sklepie znajdziesz wędki karpiowe wyłącznie renomowanych producentów takich jak Pro Logic, Shimano czy Mikado. Dostępne są modele o różnych długościach, od 3 metrów do standardowych długości, czyli 3,6 i 3,9 metra – ta ostatnia sprawdzi się podczas dalekich rzutów. 


Wyświetlanie 1 do 15 z 52 (4 stron)

Dobre wędki karpiowe to solidna konstrukcja

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że karpiówki wymagają również doboru odpowiedniego ciężaru wyrzutowego, który zależy od krzywej ugięcia wędziska – to z kolei informuje nas o tym, w jaki sposób wygnie się wędka karpiowa w momencie obciążenia określoną wagą. Krótsze wędziska karpiowe przeznaczone są do połowu z bliskich odległości, z łodzi, najdłuższe natomiast stosuje się w przypadku ekstremalnie odległych rzutów, co umożliwia łowienie na odległość nawet do 120 metrów. Masz wątpliwości, którą wędkę karpiową zamówić? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać sprzęt.

Nasz sklep to nie tylko profesjonalny sprzęt wędkarski do łowienia karpi, ale również plecionki, echosondydumbellsy oraz woblery – mamy rozbudowany asortyment, dzięki czemu zrobisz kompletne zamówienie w jednym miejscu i będziesz mieć pewność, że wszystko jest dobre jakościowo.